Новини

У Києві навчили лікарів зі Східної Європи виявляти аномалії розвитку плода

КИЇВ, 6 квітня 2015 року.

http://ukranews.com

http://www.utro.ua

Більше як 120 лікарів з усіх регіонів України, а також з Киргизії і Румунії пройшли в Києві курс британського фахівця Фреда Ушакова з раннього виявлення аномалій розвитку плоду. Про це повідомили в інформаційно-аналітичному центрі "Прості рішення"

Тренінг став третім у рамках проекту громадської організації FETAL MEDICINE ACADEMY з ознайомлення з передовими методиками пренатальних ультразвукових досліджень. Кінцевою метою програми є скорочення дитячої захворюваності та смертності, викликаної вродженими вадами розвитку і спадковими захворюваннями. Згідно зі статистикою, в Україні щороку народжується близько 500 тис. дітей. З них більше десяти тисяч з'являються на світ з різними вродженими вадами. Смертність серед таких новонароджених дуже висока. Водночас при точній діагностиці у багатьох випадках дітей можна врятувати.

«Проблема своєчасної діагностики патології розвитку плода є гострою в усіх країнах. Зараз цей напрямок бурхливо розвивається. В Україні працюють майже 15 тисяч гінекологів та УЗД-фахівців. Більшість з них не має фінансової можливості брати участь у міжнародних навчальних програмах. Існує й мовний бар'єр. Міжнародне товариство ультразвукової діагностики в акушерстві та гінекології (ISUOG), послом якого я є, готове надати їм методологічну допомогу. Ми почали роботу в Україні рік тому, організувавши міжнародні курси для лікарів. Наша мета - підвищити рівень діагностики в пренатальної медицині і зменшити кількість випадків пропуску аномалій розвитку плода, щоб народжувалися здорові діти. Склалася така ситуація, що в Україні можливе створення сучасної бази для навчання лікарів. І зараз не можна упустити момент. У першу чергу необхідно запровадити європейські протоколи з проведення скринінгу. Тут ми готові співпрацювати з державними структурами", - сказав Фред Ушаков.

FETAL MEDICINE ACADEMY - громадська організація. Спільно з ISUOG розробила цикл лекцій та курсів, присвячених міжнародним стандартам ультразвукового сканування і виявлення аномалій на різних етапах розвитку плода. На курсі 4 і 5 квітня висвітлені складні випадки діагностики патологічних станів плода та сучасні напрямки розвитку пренатальної діагностики.

Фред Ушаков - лікар-експерт з медицини плода, Лікарня Університетського Коледжу (UCLH), Велика Британія. Офіційний представник Міжнародного товариства ультразвукової діагностики в акушерстві та гінекології (ISUOG) в Східній Європі та Центральній Азії. Має 25-річний досвід в пренатальної діагностики, медицині плода, викладанні, лектор з питань фетальної медицини та УЗД плоду міжнародного рівня.

Розроблено: Авдєєв Сергій